رونق , مشاوره بازاریابی , کارآفرینی , کسب و کار , سرمایه گذاری , کلینیک کسب و کاراختلاف سلیقه در سازمان یا شرکت

پشتیبانی

اختلاف سلیقه در سازمان یا شرکت

اختلاف سلیقه در سازمان یا شرکت

1) اختلاف نظر و سلیقه اگر بر مبنای انگیزه های شخصی نباشد در هر سازمانی باعث رشد و پویایی می باشد.

نوع برخورد و مکانیزمهای حل اختلاف دیدگاهها نیز از مسائل مهم در این راستا است. می شود در یک سازمان با حل شدن درجریان موجود و توافق برمبنای مصالح فردی در کمال آرامش و بدون اختلاف در یک بستر ارام حرکت کرد. عمده مسائل مخصوصا تصمیمات مدیریتی یا برخی مسائل فنی بگونه ای هستند که در کوتاه مدت خود را نشان نمی دهند و اشکالات کار بعد از یک زمان طولانی آشکار می شوند.

2) اینکه کارها در یک سازمان نباید در انحصار یکنفر باشد که با رفتن او تمام کارها بخوابد دغدغه ای واقعی و درست است ولی اینکار را باید با مکانیزمهایی دیگر ایجاد کرد نه اینکه کنار هر کس یکنفر را بکاریم و او راهمیشه در نگرانی و دغدغه نگه داریم. هیچ چیز به این اندازه تمرکز افراد رابهم نمی ریزد. گردش شغلی یا تربیت افراد چند شغله و چند مهارتی شاید راه حل بهتری باشد.

3) تصور کنید یک فرد با ادب که به هیچکس توهین نمی کند و بسیار با اتیکت حرف می زند و همه اصول ارتباطی با افراد را رعایت می کند با یک فرد که نقطه مقابل او است و بی تربیت است و براحتی توهین می کند و… همکار شوند. چگونه باید مناسبات کاری خود را تنظیم کنند. مثلا افشین قطبی با ….. مثلا فرض کنید فرد با ادب به طرف میرسد و می گوید می توانم از شما خواهش کنم این نامه را بخوانید و بررسی کنید و طرف مقابل بگوید زرت و پرت نکن نامه ات را بگذار و برو کنار تا باد بیاد وقت کردم نگاهش می کنم. اولی چه باید بکند؟

4) روابط فامیلی در یک سازمان از موارد مهمی است که در بحث منابع انسانی مطرح می باشد. شاید در ابتدای استخدام بشود از اینگونه استخدامها خودداری کرد ولی در یک سازمان جوان که دختر و پسران جوان را استخدام می کنید چگونه می خواهید این روابط را کنترل کنید بهر حال اینها با هم ازدواج می کنند و مسلما تبعاتی را برای سازمان خواهند داشت. مثلا فرض کنید رییس و مرئوس زن و شوهر باشند. کاری باید انجام شود که تایید کننده اش همسر طرف است. قراردادی بسته شده است که کنترل نهایی با همسر تنظیم کننده قرارداد است و… نمی دانم در این مورد آیا در کشورهای دیگر یا در سازمانهای خودمان قوانین یا مقرراتی وجود دارد یا نه. مبحثی که در برخی از کشورها تحت عنوان love contract وجود دارد آیا به همین مبحث می پردازد؟

5) ری کلارک یکی از افراد موفق در فروشگاههای تولید و فروش همبرگر می گوید ”اگر روزی بفهمم دو تن از مدیرانم مثل هم فکر می کنند یکی از آنان را اخراج می کنم”. افراد یک سازمان نباید یک ضربدر تعداد کارکنان باشند چرا که حاصل همان یک خواهد شد.

6) ممکن است ما همه چیز را بدانیم اما کسانی که یکبار دیگر آن را می گویند کمک می کنند که ما تصمیم بگیریم . "پائولو کوئیلو"

برچسب ها: مدیریت , مدیریت سازمانی , رهبری , مدیریت منابع انسانی , اشتباهات مدیریتی , روابط سازمانی , رشد و تعالی


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image


شمارنده