رونق , مشاوره بازاریابی , کارآفرینی , کسب و کار , سرمایه گذاری , کلینیک کسب و کاراستخدام فقط نشر آگهی نیست!!! (بخشی از مقاله ی "جناب مدیر لطفا به فردا فکر کن" نوشته وحید خوشباف 1390/6/18)

پشتیبانی

استخدام فقط نشر آگهی نیست!!! (بخشی از مقاله ی "جناب مدیر لطفا به فردا فکر کن" نوشته وحید خوشباف 1390/6/18)

استخدام فقط نشر آگهی نیست!!! (بخشی از مقاله ی "جناب مدیر لطفا به فردا فکر کن" نوشته وحید خوشباف 1390/6/18)

همه ما کما بیش می دانیم در دوره ای که ما می خواهیم تجارت کنیم و کسب وکارمان را پیشرفت دهیم رقابت به شدت سنگین است و در کنار اینکه باید کاملا حواسمان را جمع کنیم تا در عرصه رقابتی عقب نمانیم لیکن جذب نیروی کار مفید یکی از عوامل پیشرفت و داشتن توان رقابت است.

لذا این موضوع غیر قابل انکار است که جذب واستخدام نیروی کار مبتدی و حرفه ای علی الخصوص در زمینه فروش دچار رقابت (البته اکثرا ناسالم) گشته و تمام صاحبان کسب وکار می کوشند به هر نحو و با دادن وعده های باورنکردنی نسبت به جذب نیروی کار اقدام نمایند.

متاسفانه این افراد به این امر توجه ندارند که شاید با این روش با جذب نامناسب و غیر کارشناسانه افرادی که استخدام می نمایند تاثیرات منفی در کسب و کارشان داشته و رشته های آنان را پنبه نمایند.

برخی از صاحبان کسب و کار نیز از آن طرف پشت بام افتاده اند و کاملا بی خبر، یا بهتر بگویم بی خیال از موضوع رقابت جذب نیرو همچنان روی تفکرات خود راجع به نحوه مدیریت منابع انسانی که بیشتر شبیه برده داری است پا فشاری کرده و همیشه نالانند که چرا نمی توانند نیروی انسانی مناسب جذب کنند و یا پرسنل موجود به آنها وفادار نبوده و پس از مدت کمی به همکاری ادامه نمی دهند و ترک کار می نمایند.

همیشه به یاد داشته باشیم حمایت مادی و معنوی از پرسنل موجب رضایت آنها و پایبندی و وفاداری خواهد بود و همچنین هرگز نباید دچار تفریط شد که این نیز باعث ایجاد توقعات بیجا و سوء استفاده همین پرسنل خواهد گشت.

برچسب ها: مدیریت سازمانی , مدیریت , دغدغه های مدیریتی , روانشناسی


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image


شمارنده