رونق , مشاوره بازاریابی , کارآفرینی , کسب و کار , سرمایه گذاری , کلینیک کسب و کار5 رازی که کارآفرینان هرگز لو نمی دهند!

پشتیبانی

5 رازی که کارآفرینان هرگز لو نمی دهند!

5 رازی که کارآفرینان هرگز لو نمی دهند!

1. موفق ترین ها همیشه تنها هستند

شاید این حرف کمی کلیشه ای به نظر برسد اما واقعیت دارد. مثل این است که خودتان تصمیم گیرنده نهایی باشید و همه مسوولیت ها را شما تعیین کنید. البته شاید بخواهید تیم مدیریتی داشته باشید و با مشاوران خوب نیز در مورد تصمیمات خود مشورت کنید.

در هر صورت، این شما هستید که همه مسولیت ها را به دوش می کشید. خوبی این مساله نیز این است که اگر سود یا ضرر داشته باشد هر دو متوجه خود شما است.

2. هر روز به همه چیز شک دارند

همه کارآفرین ها شاید در ظاهر اعتماد به نفس کامل داشته باشند و از کار خود مطمئن باشند اما در وجودشان همیشه شک وجود دارد. آنها با خود فکر می کنند: «اگر اشتباه کنم چه؟» و هیچ نوع اطمینان از طرف مشتری، کارمندان یا مشاوران نیز نمی تواند این ترس و شک را در وجود آنها از بین ببرد.
باید در نظر داشته باشید که همه مدیرها شک و ترس دارند اما بدون این افکار، کار کردن هیچ هیجان و جذابتی برای فرد نخواهد داشت.

3. آنها از شکست می ترسند

با اینکه همه مدیران ابراز می کنند که شکست پل پیروزی است اما وقتی با شکست روبه رو می شوند از این می ترسند که نتوانند آن مشکل را حل و همه چیز را درست کنند.
هر گاه شکست خوردید ابتدا به این فکر کنید که چه کار می توانید انجام دهید و سپس آن را رها کنید. این کار باعث می شود تا با فکر بازتر دوباره در مسیر موفقیت پیش بروید.

4. آنها نگران ورشکستگی هستند

کارآفرین ها همیشه نگران ریسک های مالی و وام هایی که برای راه اندازی کار خود گرفته اند، هستند. آنها همیشه در این ترس و نگرانی هستند که نکند روزی ورشکست شوند و همه پول و سرمایه شان بر باد برود.
به یاد داشته باشید همیشه همه پول و سرمایه خود را در کار نگذارید. باید پس اندازی نیز داشته باشید تا اگر در نخستین تلاش با شکست مواجه شدید، برای انجام کار بعدی پول داشته باشید.

5. موفقیت گاهی آرامش بخش است

با اینکه این افراد موفقیت های خود را جشن می گیرند اما ته دل خود همیشه این هراس را دارند که نکند این آرامش موقتی باشد.
بهتر است وقتی موفق می شوید به آرامش آن فکر کنید نه اینکه شاید این آرامش قبل از طوفان است و ممکن است در آینده با شکست مواجه شوید.

برچسب ها: کسب و کار , کار آفرینی , مدیریت , مدیریت سازمانی , موفقیت , روانشناسی


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image


شمارنده