رونق , مشاوره بازاریابی , کارآفرینی , کسب و کار , سرمایه گذاری , کلینیک کسب و کارهورکا چیست ؟

پشتیبانی

هورکا چیست ؟

هورکا چیست ؟

هورکا به عنوان یک اصطلاح تجاری در صنعت خدمات محصولات غذایی یا شرکت‌های پخش نوشیدنی و مواد غذایی بکار برده می‌شود و مخفف سه کلمه هتل؛ رستوران و کترینگ است.

اصطلاح هلندی UniformeVoorwaarden Horeca  یا (UVH) به انگلیسی شرایط یکسان در صنعت هتل و رستوران ترجمه می‌شود. این اصطلاح هلندی در سازمان‌های تجاری و در حوزه صنعت هتل و کترینگ استفاده می‌شود. با وجود آنکه این اصطلاح در اسپانیا٬ پرتغال٬ بلژیک٬ رومانی و مشخصا در شرکت‌های بین‌المللی نوشیدنی بکار برده می‌شود اما چنین تصور می‌شود که این کلمه اولین بار در کشور هلند استفاده شده‌است.

برخی از شرکت‌های تولید تنباکو از این کلمه برای متمایز ساختن کانال‌های فروشی همچون، کانال فروش توزیع نوشیدنی و مواد غذایی از کانال فروش خدمات رفاهی گردشگری استفاده می‌کنند. این بخش تجاری در اروپا بسیار پر رونق است چنانچه در سال ۲۰۰۴ بیش از ۷.۸میلیون نفر در این بخش مشغول به کار شدند. و بعلاوه مبلغی بالغ بر ۳۳۸ بیلیون فروش داشتند. موقتی بودن ٬ عدم وجود ساعت کاری منظم ٬ حقوق پایین و آینده مبهم از ویژگی‌های مشخص شغل‌ها ی امروزی است ، از این رو نیروهای جوان بسیاری در این بخش مشغول به کار می‌شوند. اصطلاحات تجاری برخی از شرکت‌های توزیع پخش مواد غذایی از این اصطلاح در کانال‌های فروشی همچون توزیع نوشیدنی و مواد غذایی یا خدمات رفاهی گردشگری استفاده می‌کنند.

برچسب ها: بازاریابی , کانال توزیع , هورکا , اصطلاح مدیریت , اصطلاح بازرگانی , تحلیل بازار


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image


شمارنده